January 17, 2021
Portali Shprehja

Po vjedh rrogën te Juventusi, Khedira kthehet në “rëndesë” ekonomike për arkat bardhezi! Zgjidhja nuk vjen ende

Sami Khedira vazhdon të jetë një “gjemb” për Juventusin, me lojtarin që nuk përfshihet në skuadrën e Juventusit për Serinë A dhe Ligën e Kampionëve dhe nuk ka arritur ende një marrëveshje me klubin për të zgjidhur kontratën e tij prej 5.5 milion euro në sezon.

Mesfushori bardhezi dëshiron të qëndrojë dhe nuk ka ndërmend të ndryshojë mendim – të paktën jo deri tani.

Por deri kur? Është e lehtë të mendosh se ai nuk do të luftojë për të gjetur admirues për një përvojë të re, edhe nëse Juventusi do të preferonte që karriera e tij të mos vazhdonte në Itali.

Gazzetta dello Sport raporton se që në verë, Pirlo i tha Juventusit se duhet të bënte çmos për ta larguar, pasi nuk ishte pjesë e projektit.

Paratici u mundua me të gjitha format, duke vepruar ashtu si me Matuidi dhe Higuain, por në ndryshim nga francezi dhe argjentinasi, turko-gjermani nuk ka asnjë admirues, shkak mosha dhe sidomos dëmtimet e vazhdueshme.

.

Të Ngjajshme

Në Anfield nuk ka gola dhe fitues! Manchester United ruan kreun, Liverpool zbret i treti

admin

Stambolli mban frymën! Mungon vetëm pak nga zyrtarizimi i Ozil te Fenerbahce. Kontrata e tij si “faraonët”

admin

BAYERN E PËSON! Mbrojtja totalisht në gjumë, Freiburg barazon shifrat në Mynich (VIDEO)

admin

Leave a Comment