May 21, 2022
Portali Shprehja

Polici plagosi dy persona në Mramor pasi gjuajtën me armë në drejtim të tij – Policia jep detaje

Dy persona kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të një zyrtari policor, ndërsa ky i fundit i është kundërpërgjigjur duke i plagosur dy të dyshuarit.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, thuhet se rasti ka ndodhur të dielën rreth orës 15:15 në fshatin Mramor të Prishtinës.

Tact Watches

Siç thuhet në raport, të shtënave me armë i është kundërpërgjigjur edhe zyrtari policor ku si pasojë dy personat e dyshuar janë plagosur dhe janë dërguar për tretman mjekësor.

Ndërkaq, në raport thuhet se në vendin e ngjarjes janë gjetur 15 gëzhoja, ndërsa në fshatin Mramor është gjetur motoçikleta e të dyshuarve dhe arma e tipit Zoraki pa fishekë.

“Është raportuar se dy të dyshuar meshkuj kosovar kanë shtënë me armë në drejtim të viktimës mashkull (zyrtar policor). Po ashtu me të shtëna armësh i është kundër përgjigjur edhe zyrtari policor ku si pasojë dy të dyshuarit janë plagosur dhe janë dërguar për tretman mjekësor. Në vendin e ngjarjes janë gjetur 15 gëzhoja, ndërsa në fshatin Mramor është gjetur motoçikleta e të dyshuarve dhe arma e tipit Zoraki pa fishekë. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Dhunë psikike ndaj bashkëshortes, i dyshuari dërgohet në mbajtje

admin

Katër persona të lënduar në një aksident në fshatin Qerim të Gjakovës ,tre prej tyre prokurorë

admin

Prishtinases ia marrin 20 mijë euro nga kartela përmes blerjeve online

admin

Leave a Comment