January 27, 2021
Portali Shprehja

Policia arrestoi tre shtetas të huaj të kërkuar nga INTERPOL-i

Policia e Kosovës, Njësiti FAST Kosova, sot rreth orës 11:00, ka arrestuar tre shtetas të huaj.

Sipas një njoftimi për media thuhet se arrestimi ka ardhur pasi është pranuar informata nga INTERPOL-i, se shtetas nga lindja janë të kërkuar për një rast në një shtet tjetër.

Tutje në njoftim thuhet se arrestimi i këtyre tre personave është bërë vetëm duke u bazuar në pamjen e tyre, pasi të njëjtit nuk posedojnë dokumente personale.

“Policia do ta trajtojë bashkë me institucione vendore dhe ndërkombëtare ketë rast dhe do të merren hapat e më tejmë bazuar në procedura ligjore”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Nën kërcënimin e armës, shtetasit të Turqisë i vidhen një mijë euro në Pejë

admin

Tentuan të vjedhin dele, policia arreston tre persona në Lipjan

admin

Theret me thikë një person në Prizren

admin

Leave a Comment