January 28, 2022
Portali Shprehja

Policia deklarohet rreth dyshimit për bombë në Prishtinë: Një person telefonoi vetë dhe tha se ka vendosur mjete shpërthyese

Policia e Kosovës ka thënë se rreth orës 14:00 minuta ka pranuar një telefonatë anonime, përmes së cilës një person ka deklaruar se ka vendosur mjete shpërthyese në Stacionin e Autobusëve, në Prishtinë.

Kështu ka thënë për Telegrafin, zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Tact Watches

Dyshohet për bombë te stacioni i autobusëve në Prishtinë
Dyshohet për bombë te stacioni i autobusëve në Prishtinë

“Menjëherë policia ka ndërmarrë të gjitha masat e sigurisë në atë zonë. Në një perimetër të caktuar ka evakuuar qytetarët, ndërkohë që   janë angazhuar njësitet përkatëse për trajtimin e informatës”, ka thënë Ahmeti.

Telegrafi më herët ka raportuar lidhur me dyshimet për bombë në stacionin e autobusëve në Prishtinë. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Arrestohet 53-vjeçari në Mitrovicë, dyshohet për falsifikim të dokumenteve

admin

Iniciohet rast penal ndaj 17-vjeçarit që posedonte armë zjarri

admin

Policia në Prizren shqipton 112 gjoba për persona fizik për mos respektim të masave anti-COVID

admin

Leave a Comment