August 2, 2021
Portali Shprehja

Policia gjen armatim dhe municion në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se policia gjatë ditës së sotme ka kapur armatim dhe municion në rrugën “Cvetan Dimov” në Shkup, transmeton Alsat.

“Gjatë kontrollit është sekuestruar një pushkë kallashnikov, dy korniza dhe 22 pumba”, theksojnë nga MPB.

Nga MPB shtojnë se është kryer inspektim, ndërsa objektet e gjetura janë dorëzuar për ekspertizë. Vepra në fjalë dënohet sipas nenit 396 të Kodit Penal.

 

.

Të Ngjajshme

Moti me diell dhe i nxehtë, temperatura deri në 43 gradë

admin

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

admin

ASH-AAA: Zaev e Ahmeti ia kanë kaluar Gruevskit për blerjen e veturave luksoze

admin

Leave a Comment