May 11, 2021
Portali Shprehja

Policia gjen kokainë në autostradën Shkup-Veles, dy të arrestuar

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në autostradën Shkup-Veles, respektivisht para pikë-pagesës afër fshatit Sopot është kapur kokainë.

“Janë privuar nga liria D.K.(24), A.A.(31), të dy nga Velesi, pasi gjatë kontrollit të xhipit “Audi” është gjetur kokainë”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

MPB shton se pas dokumentimit të plotë të rastit, sipas udhëzimeve të Prokurorisë Themelore Publike, kundër personave në fjalë do të parashtrohet padi për shkelje të nenit 215 nga Kodit Penal.

.

Të Ngjajshme

Zaev pas takimit me Varhej: Nuk negociojmë për identitetin tonë!

admin

Gati amendamentet me të cilat do të ndryshohet teksti i Ligjit të Shtetësisë

admin

Diplomacia europiane: Hapni sa më shpejt negociatat me Tiranën dhe Shkupin

admin

Leave a Comment