22.1 C
Skopje
August 25, 2019
Informacione Vendi

Policia gjeti nënën që e braktisi foshnjën e sapolindur në Shkup

Policia ka identifikuar nënën e cila e ka braktisur foshnjën e saj në një park në lagjen Fushë Topanë në Shkup.
Ajo është e mitur dhe ka dhënë deklaratë se nuk është në gjendje të kujdeset për foshnjën, shkruan Slloboden Peçat, transmeton SHENJA.
“Nëna e mitur ka deklaruar se nuk është në gjendje të përkujdeset për foshnjën e vet dhe për këtë shkak pasi të stabilizohet gjendja e foshnjës, ajo do të dërgohet në familje që do të përkujdeset për të. Nëna ka afat prej tre muajve të mendoj nëse do ta kthej foshnjën, nëse nuk ndodh kjo, foshnja do të jepet për adoptim”, ka thënë Natasha Stanojeviq, drejtoresha e Qendrës për punë sociale në Shkup.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Thaçi-Dragusha: Kurti s’ka guxim të kandidojë për kryeministër, po i përkulet e vardiset LDK-së

shprehja

Kaos i madh në rrugën Prishtinë -Pejë, 10 aksidente e shumë të lënduar

shprehja

Haradinaj takon Zaevin, e quan mik të mirë

shprehja