September 28, 2020
Portali Shprehja

Policia i dha sinjal të ndalojë, i dyshuari rriti shpejtësinë dhe godet një veturë- pas arrestimit kanos zyrtarët policor

Një person është arrestuar në Mitrovicë, pasi qe i njëjti deri sa kishte qenë duke drejtuar veturën e tij me targa vendore, kishte zhvilluar shpejtësi të madhe duke rrezikuar qytetaret.

Zyrtarët policor e kanë sinjalizuar që të ndalet i dyshuari, mirëpo i njëjti e kishte zhvilluar shpejtësinë me të madhe të lëvizjes duke i rrezikuar zyrtarët policor.

“I dyshuari gjatë lëvizjes kishte goditur një automjet tjetër në udhëkryq. Policia kishte arrestuar te dyshuarin dhe njëjti i kishte fyer dhe kanosur zyrtaret policor”, thuhet në raportin e policisë.

Me urdhër te prokurorit kujdestar, dyshuari është dërguar ne mbajtje për 48 orë. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Parandalohet futja e substancave narkotike në Qendrën e Paraburgimit në Prizren

admin

Një vit burgim dy të akuzuarve që i shkaktuan lëndim të rëndë trupor një personi

admin

Gjendet pa shenja jete një trup në Prishtinë – policia jep detajet

admin

Leave a Comment