January 28, 2022
Portali Shprehja

Policia i zuri në flagrancë, arrestohen tre të dyshuar për vjedhje të rëndë në Mitrovicë

Tre persona janë arrestuar mbrëmjen e së enjtes, pasi u zunë në flagrancë duke kryer një vjedhje në një shtëpi.

Policia e Kosovës përmes një komunikate për medie ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur në Rrugën “Driton Veliu”.

Tact Watches

“Një rast i veprës penale ‘vjedhje e rëndë’ është raportuar në orët e mbrëmjes të datës 13 janar 2022, në Stacionin Policor Jugu në Mitrovicë, njësitet policore kanë arritur që në flagrancë të arrestojnë tre personat e dyshuar”, thuhet në komunikatë.

Sipas komunikatës të dyshuarit duke përdorur forcën kanë hapur derën e shtëpisë së ankuesit ku kanë vjedhur një kalorifer dhe një kompjuter.

“Arrestimi i tre të dyshuarave është bërë mbi dyshime të arsyeshme dhe prova të siguruara se tre të dyshuarit në rrugën “ Driton Veliu” duke përdorur forcën kanë hapur derën e shtëpisë së ankuesit ku kanë vjedhur një kalorifer dhe një kompjuter. Sendet e vjedhura janë sekuestruar dhe do te procedohen në rast si prova materiale. Të dyshuarve pas intervistimit me aktvendim të prokurorit të rastit u është u është caktuar masa e ndalimit policor, ndaj tyre është iniciuar rast për veprën penale “vjedhje e rëndë”, thuhët në komunikatë. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Arrestohet 53-vjeçari në Mitrovicë, dyshohet për falsifikim të dokumenteve

admin

Iniciohet rast penal ndaj 17-vjeçarit që posedonte armë zjarri

admin

Policia në Prizren shqipton 112 gjoba për persona fizik për mos respektim të masave anti-COVID

admin

Leave a Comment