October 1, 2023
Portali Shprehja

Polonia do të ndalojë hyrjen në vend të makinave të pasagjerëve me targa ruse

Ministri i Brendshëm polak Kaminski ka njoftuar se duke filluar nga e diela, Polonia do të ndalojë hyrjen në vend të makinave të pasagjerëve me targa ruse.

Mediat e huaja shkruajnë se ndalimi është pjesë e sanksioneve të vendosura ndaj Rusisë dhe qytetarëve të saj në lidhje me luftën në Ukrainë.

.

Të Ngjajshme

“Shtator i zi” në Suedi, shpërthen sërish dhuna e bandave

Industria e prodhimit të çelikut në Europë në rrezik

Dita botërore e të moshuarve

Leave a Comment