September 29, 2020
Portali Shprehja

Pompeo: SHBA-ja do t’i qëndrojë pranë Kosovës

Sekretari amerikan i Jashtëm, Mike Pompeo ka premtuar se SHBA-ja do t’i qëndrojë afër Kosovë.

Përmes një statusi në Twitter, ai e ka quajtur të rëndësishëm takimin në Washington me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti.

“Takim i rëndësishëm me kryeministrin e Kosovës, Hoti, dje në Washington. SHBA-ja i qëndron pranë Kosovës, në përpjekjet e saj për avansimin e mirëqenies ekonomike, fuqizimit të sundimit të ligjit dhe luftimit të korrupsionit”, ka shkruar ai.

Të Ngjajshme

Rama vizitë jozyrtare në Tuz, takoi Nikë Gjeloshajn në një restorant, ja çfarë biseduan

admin

Mediat serbe: Presidenti Vuçiç do kontrollojë edhe Tiranën!

admin

PPE: Zgjedhjet e lira parakusht themelor për integrimin e Shqipërisë

admin

Leave a Comment