December 2, 2020
Portali Shprehja

Prag Championsi, Mbappe hap sfidën: S’na gëzon më vetëm finalja!

Sulmuesi i PSG, Kylian Mbappe, ka folur për nisjen e Champions League. Lideri i francezëve ka zbuluar se skuadra e tij nuk do të jetë më e lumtur duke i shkuar pranë trofeut, por duke e fituar atë.

“Champions? Vitin e kaluar ne ishim afër, por të jemi afër nuk është më diçka e mirë për ne”, – tha sulmuesi francez. Kampioni i botës dëshiron të ngrejë trofeun.

PSG e ka fiksim të hershëm Champions Leaguen dhe ka shpenzuar shumë me afrimet e bujshme. Rezultati i sezonit të kaluar kur u mund në finale nga Bayern Munchen ishte më i suksesshme për kampionët e Francës.

.

Të Ngjajshme

Lukaku e pranon: Jam i zemëruar, ishim me fat në fund! Ja pse bëja gjeste ndaj ekipit sidomos 45′ e para

admin

Klopp, i papërmbajtshëm: Fitorja më e jashtëzakonshme. Ai ishte fantastik

admin

“Jemi gjallë, kjo ka rëndësi tani”, Conte lumturohet pas fitores dhe i jep merita Gladbahut

admin

Leave a Comment