December 4, 2020
Portali Shprehja

Presidenti i Fiorentinas thumbon Juventusin për kalimin e Chiesa: Një emigrant i varfër ndihmoi Agnellin…

Rocco Commisso, presidenti i Fiorentinës, foli gjatë “Zona Mista” në RTV 38, duke u ndalur te lamtumira e Federico Chiesa:

“Një emigrant i varfër duhej të kthehej në Itali për të financuar familjen Agnelli dhe duke shitur një lojtar me këste (qesh) Askush nuk më solli  një ofertë përfundimtare për Chiesa në atë kohë. Nuk kishte asnjë marrëveshje me Juventusin një vit më parë, por tani Chiesa është një gjë e së kaluarës.

Unë jam i zhgënjyer me mënyrën se si ai u soll, nuk kam marrë asnjë telefonatë. Ne duhej t’i dërgonim dokumentet në Coverciano sepse ai nuk donte të vinte në qendrën stërvitore për të na përshëndetur. Enrico më dërgoi një mesazh, por jo Federico”.

 

.

Të Ngjajshme

“Bum Bum” Piatek, ish-ylli i Milan-it realizon dy gola në tri minuta (Video)

admin

Një hap larg firmës, zbulohet rroga “e varfër” e Balotellit në Brazil

admin

Ylli i Ligue 1 ndryshon agjent dhe i bashkohet “skuderisë” Bale! E ardhmja në Premier?

admin

Leave a Comment