November 29, 2021
Portali Shprehja

Presidenti polak, Andzhej Duda sot viziton Maqedoninë e Veriut

Presidenti polak, Andzhej Duda sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Shkup. Duda pritet të takohet me presidentin Stevo Pendarovski, kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi dhe me kryeministrin, Zoran Zaev.

Siç kumtoi Kabineti i presidentit polak, Duda do të pritet me nderime më të larta shtetërore nga presidenti Pendarovski në Vila Vodno, ku do të mbahet tet-a-tet takim, pas çka do të vijojnë biseda plenare të delegacioneve të të dy vendeve.

Tact Watches

Para se të arrijë në Shkup, presidenti polak qëndroi në Mal të Zi, ku në kuadër të vizitës njëditore zyrtare, dje ka mbajtur takime me kreun shtetëror malazez.

Të Ngjajshme

Mbi 8 mijë raste aktive me Covid-19 në RMV! KSI prite të diskutojë për variantin e ri Omicron

admin

Tre të lënduar në aksidentin në autostradën “Struma” pritet që sot të transferohen në Shkup

admin

Tetovë, vaksinimi kundër Covid-19 do të vazhdojë vetëm në Shtëpinë e Shëndetit

admin

Leave a Comment