Presidenti Thaçi: Çmenduri të mendohet se SHBA do që ta dëmtojë Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka lavdëruar homologun e tij amerikan, Donald Trump, për vëmendjen që po i kushton administrata e tij zgjedhjes së mosmarrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë.

Thaçi ka thënë në emisionin “A Show” se i dërguari i posaçëm i Trupit për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, po bën “punë të mrekullueshme”.

“Atë që të tjerët nuk e bënë për 20 vite, Grenell e ka bërë për disa muaj”, ka deklaruar Thaçi, teksa ka sulmuar Bashkimin Evropian.

Tutje presidenti e ka quajtur çmenduri mendimin se SHBA do që ta dëmtojë Kosovën.

‘’Të mendojë dikush që SHBA do ta dëmtojë Kosovën, është cmenduri politike. SHBA nuk funksionon me simpatia apo politika të tilla. Kosova është investim strategjik’’/PERISKOPI/

 

 

Shpërndaje në:
loading...

Të ngjajshme

Spasovski: Do t’i kryejmë detyrimet nga shtëpia

shprehja

Moderatori pranon se është gay pas 27-vitesh martesë, falënderon gruan për mbështetjen

shprehja

Ja çfarë ka shkaktuar deri më tani stuhia “Ciara” në Angli

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë