September 22, 2023
Portali Shprehja

Presidentja e Hungarisë sot në vizitë zyrtare në Kosovë

Me ftesë të presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, sot vjen për vizitë zyrtare presidentja e Hungarisë, Katalin Novák.

Zyra e Presidencës njoftoi se presidentja hungareze, Katalin Novák, do të pritet me ceremoni shtetërore.

“Ceremonia e pritjes do të mbahet në sheshin ‘Ibrahim Rugova’, ku do të pritet me gardën ceremoniale në orën 09:20”, thuhet në njoftim.

Pas takimit presidentja Osmani dhe presidentja Novák do të mbajnë konferencë për medie.

Ndërkohë, Policia e Kosovës njoftoi se për shkak të kësaj vizite, trafiku në kryeqytet për disa orë d të devijohet.

Policia bën apel vozitësve që të jenë të durueshëm në komunikacion.

Të Ngjajshme

Dalin pamjet/ Policia amerikane vret një 34-vjeçare brenda shtëpisë së saj

admin

Qeveria serbe: Rikonstruimi i pikës kufitare Preshevë-Tabanoc gati në fillim të verës

admin

SYRI TV publikon VIDEON e takimit të fshehtë Basha-Balla

admin

Leave a Comment