October 6, 2022
Portali Shprehja

Presidentja e Hungarisë sot në vizitë zyrtare në Kosovë

Me ftesë të presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, sot vjen për vizitë zyrtare presidentja e Hungarisë, Katalin Novák.

Zyra e Presidencës njoftoi se presidentja hungareze, Katalin Novák, do të pritet me ceremoni shtetërore.

“Ceremonia e pritjes do të mbahet në sheshin ‘Ibrahim Rugova’, ku do të pritet me gardën ceremoniale në orën 09:20”, thuhet në njoftim.

Pas takimit presidentja Osmani dhe presidentja Novák do të mbajnë konferencë për medie.

Ndërkohë, Policia e Kosovës njoftoi se për shkak të kësaj vizite, trafiku në kryeqytet për disa orë d të devijohet.

Policia bën apel vozitësve që të jenë të durueshëm në komunikacion.

Të Ngjajshme

Borrell: Në Pragë po krijojmë një rend të ri pa Rusinë

admin

Ndërtimtaria në Gjermani paralizohet pa punëtorët e Ballkanit

admin

Një pjesë e opozitës në Shqipëri, me kandidatë të përbashkët në zgjedhje

admin

Leave a Comment