December 7, 2022
Portali Shprehja

Presidentja Osmani merr pjesë në darkën e shtruar nga Macron në Pallatin Elysee

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, bashkë me Zotëriun e Parë janë pritur në darkën e organizuar nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe Zonja e Parë, Brigitte Macron.Osmani bashkë me bashkëshortin e saj u pritën në Pallatin Elysee, në kuadër të Forumit të Paqes në Paris.

Në Forumin e Paqes është duke marrë pjesë edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti, bashkë me bashkëshorten e tij, Ritën.Kujtojmë se dje, presidentja e vendit, Vjosa Osmani, bashkë me kryeministrin Albin Kurti, u priten nga presidenti francez ku ndër të tjera diskutuan për procesin e dialogut Kosovë – Serbi e situatën aktuale në vend.

Të Ngjajshme

Në këtë shtet nënave që lindin mbi 3 fëmijë u falen kreditë

admin

FIFA e dënon Serbinë me 21 mijë dollarë për afishen me hartën e Kosovës

admin

Shqipëria e para në Evropë për abortin me bazë gjinore

admin

Leave a Comment