November 27, 2022
Portali Shprehja

Presidentja Osmani: Miqësia me SHBA-të është më e fortë se kurrë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani deklaroi sot se miqësia mes Kosovës dhe SHBA-ve është mëse fortë se kurrë.

“Sot, krahas ushtarëve amerikanë dhe miqve të shumtë të Kosovës, bashkë me Prindonin ishim të ftuar të festojmë Ditën e Falënderimeve. Populli i Kosovës është falënderues për shërbimin fisnik dhe mbështetjen e jashtëzakonshme të aleatëve tanë amerikanë që kanë shërbyer në vendin tonë dhe përkrah nesh përgjatë dekadave të fundit.

Miqësia jonë është më e fortë se kurrë! 🇽🇰🇺🇸”, ka shkruar presidentja Osmani. (INA)

Të Ngjajshme

Haxhiu: Nesër të votohet për bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës në Konfederatën e Shtetit Shqiptar

admin

Koreja e Veriut teston “raketën monstruoze”, Kim: Do të kemi forcën bërthamore më të fuqishme në botë

admin

Rama: Njohja përfundimtare do të vijë, Kosova nuk do të presë kaq sa ka pritur

admin

Leave a Comment