September 22, 2023
Portali Shprehja

Presidentja sllovake Zuzana Çaputova nesër në Shkup

Presidenti Stevo Pendarovski nesër do të jetë nikoqir i presidentes së Republikës Sllovake, Zuzana Çaputova, që do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Siç paralajmëruan nga kabineti presidencial, presidentja sllovake do të pritet me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake, pas çka do të pasojë takim tet-a-tet takim midis kryetarëve dhe takim plenar i delegacioneve.

Në kuadër të vizitës, Çaputova dhe Pendarovski do të vendosin kurora në varrin e Goce Dellçevit në kishën “Shën Spas” në Shkup.

.

Të Ngjajshme

Shqipëri: Nga 2024-a, ata që fitojnë para nga TikToku do të paguajnë taksa

Shtetas serbë të dyshuar për hapjen e tunelit në gjykatën malazeze

Kjo është arsyeja e mahnitshme pse duhet t’i lani flokët me kafe

Leave a Comment