December 4, 2021
Portali Shprehja

Presion edhe nga Inzaghi për rinovim, Interi përdor të gjitha armët për liderin e ekipit, por 7 mln eurot…

Në ditët në vijim, pas shumë bisedave, duhet të zhvillohet takimi vendimtar mes Interit dhe agjentit të Marcelo Brozovic. E përditshmja Tuttosport shpjegon se edhe trajneri Simone Inzaghi po bën presion për të arritur një pikë kthese pozitive në këtë ceshtje, duke qenë se ai e konsideron kroatin një pjesë themelore të ingranazhit të Interit të tij.

Tact Watches

Megjithatë, akordi nuk është gjetur ende: Brozovic nis nga një kërkesë prej 7 milionë euro neto në vit, edhe falë interesimit të PSG, Tottenham dhe Newcastle.

Interi nuk dëshiron të shkojë aq larg, ndërsa mbetet i vetëdijshëm se duhet të rrise pagën per lart (në përputhje me atë që u bë me Barella dhe Lautaro). Dhe në diskutime mund të ndikojë edhe roli padyshim qendror i Brozos në projektin tekniko-taktik të Nerazzurrëve, diçka që diku tjetër nuk do të ishte e garantuar…

.

Të Ngjajshme

“SOS” RAMOS | PSG tani nis të shqetësohet realisht, ndalesa e radhës?

admin

Hetimet mbi Juventusin, Chiellini provokon: Sa herë flitet për ngjyrat bardhezi…

admin

LAJMI I FUNDIT | Lideri i Milanit mbyll sezonin! Goditje e rëndë për kuqezinjtë

admin

Leave a Comment