April 16, 2021
Portali Shprehja

Prishtinë, seanca për presidentin vazhdon nesër në orën 17:00

Kuvendi i Kosovës nuk arriti të siguroj votat e nevojshme për zgjedhjen e presidentit, kështu që Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca e ka shpallur të mbyllur seancën e sotme për shkak se nuk pati kuorum për votim të presidentit dhe njoftoi se mbledhja do të vazhdoj nesër në ora 17:00.

 

.

Të Ngjajshme

Ndërtesat në qendër të Shkupit, Ivanovska: Komuna Qendër të kërkojë suspendimin e PDU-së

admin

Zaev: Besoj se arritëm marrëveshje për Ligjin për shtetësi

admin

“Souftueri”, arrest shtëpiak për Rashkovskin

admin

Leave a Comment