August 2, 2021
Portali Shprehja

Pritet të mbërrijnë doza të reja të vaksinave “AstraZeneka” dhe “Sputnik”

Dhjetë mijë vaksina “AstraZeneka” donacion nga Kroacia do të mbërrijnë në vend sot dhe javën e ardhshme priten 10.000 vaksina “Sputnik”. Vaksinat nga “Fajzer”, “Sinovak” dhe “Sinofarm” po aplikohen në pikat e kontrollit. Deri më tani, gati 335 mijë qytetarë kanë marrë vaksinën, dhe 223 mijë janë imunizuar plotësisht, pra me dy doza.

.

Të Ngjajshme

Moti me diell dhe i nxehtë, temperatura deri në 43 gradë

admin

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

admin

ASH-AAA: Zaev e Ahmeti ia kanë kaluar Gruevskit për blerjen e veturave luksoze

admin

Leave a Comment