April 2, 2023
Portali Shprehja

PRITJA E JAVËS VJEN NGA MAIGNAN! Portieri i Milanit spektakolar (PAMJET)

Milani ka mbyllur 45′ e para ndaj Salernitanas ne avantazh 1-0 me golin e shenuar nga Olivier Giroud ne fund te pjeses se pare por ne kete sfide ku sulmuesi francez ka shenuar me koke ne goditje kendi, ka qene nje pritje qe mund te quhet spektakolare!

PRITJA E MAIGNAN – VIDEO

Ate e ka bere portieri Mike Maignan. Aksion kundersulmi i Salernitana-s dhe Thiaw qe ne vend qe te ktheje topin te portieri e le ne gjysme rruge me koke dhe nuk llogarit se po vinte sulmuesi kundershtar qe kap topin dhe niset drejt portes kuqezi aty ku ne hyrje te zones del Mike Maignan dhe me kemben e majte i devijon topin duke rrezikuar faull dhe te kuq si i fundit. Vendimtare nderhyrja e portierit francez.

GOLI I GIROUD – VIDEO

Ne kete sfide Olivier Giroud beri nje roveshate perfekte por topi doli mbi traun e portes per pak. Shume raste te shperdoruara kuqezi por edhe Salernitana shpesh e rrezikshme kur del perpara…

.

Të Ngjajshme

“Nuk mund të ndodhë”, Klopp: Nuk di si ta shpjegoj atë që ka ndodhur

admin

Elche-Barça 0-1 pas 45′, akush si Lewandowski në La Liga (Pamjet)

admin

Barça fiton me “poker”, Lewandowski dhuron spektakël (Pamjet)

admin

Leave a Comment