January 23, 2022
Portali Shprehja

Prizrenasi sulmon fizikisht nënën dhe vëllain

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të dhunës në familje që ka ndodhur ditën e enjte në Prizren.

Siç njofton Policia, një person ka sulmuar fizikisht nënën dhe vëllain e tij, transmeton Telegrafi.

Tact Watches

“Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar në shtëpi i kishte sulmuar fizikisht dy viktimat nënën dhe vëllain e tij të dy kosovar. Si pasoj e sulmit lëndime trupore kishin pësuar viktimat dhe i dyshuari të cilët kanë pranuar tretman mjekësor, por i dyshuari për shkak të lëndimeve më të rënda është dërguar në QKUK”, njofton Policia.

Më tej, në njoftim thuhet se, i dyshuari përveç sulmit në shtëpi kishte demoluar orenditë dhe thyer xhama dhe sipas informatave ka probleme psikike.

Policia bën të ditur se në konsultim me prokurorin rasti procedohet në procedurë të rregullt. /Telegrafi/

 

.

Të Ngjajshme

Arrestohen dy persona në Gjilan për posedim dhe shitje të kokainës – në mesin e tyre një zyrtar policor

admin

Ishte nisur drejt Zvicrës me pasaportë që dyshohet se nuk ishte e tij, ndalohet nga policia

admin

Gjatë 24 orëve, katër raste të dhunës në familje në Kosovë

admin

Leave a Comment