September 30, 2020
Portali Shprehja

Probleme që në start, Atletico humb dy futbollistë prej COVID-19

Atletico Madridi ka dalë me një komunikim zyrtar për shtyp ku konfirmon se dy lojtarë të skuadrës janë prekur nga COVID-19. Ekipi spanjoll mori përgjigjet e testeve rutinë dhe fatkeqësisht Diego Costa dhe Arias kanë dalë pozitivë.

Klubi spanjoll në këtë mënyrë humbet dy lojtarë të rëndësishëm për fillimin e ligës. Kampionati spanjoll rifillon më 12-13 shtator dhe në këtë mënyrë, Atletico do të bëjë pa këta dy futbollistë.

Probleme që në start për trajneri Diego Simeone, pasi të dy i llogarit në grupin kryesor. Sezoni i ri do të jetë krejtësisht i veçantë, pasi klubet do të duhet të bashkëjetojnë me rregullat e reja të COVID-19.

.

Të Ngjajshme

Pranë firmës me Milanin, Hauge i habit të gjithë me dëshirën e tij!

admin

Tottenham-Chelsea, Spurs barazojnë me Lamela-n (video)

admin

E BUJSHME/ Messi thyen sërish heshtjen, i jep fund gjithçkaje me deklaratën e fundit!

admin

Leave a Comment