January 22, 2021
Portali Shprehja

Probleme që në start, Atletico humb dy futbollistë prej COVID-19

Atletico Madridi ka dalë me një komunikim zyrtar për shtyp ku konfirmon se dy lojtarë të skuadrës janë prekur nga COVID-19. Ekipi spanjoll mori përgjigjet e testeve rutinë dhe fatkeqësisht Diego Costa dhe Arias kanë dalë pozitivë.

Klubi spanjoll në këtë mënyrë humbet dy lojtarë të rëndësishëm për fillimin e ligës. Kampionati spanjoll rifillon më 12-13 shtator dhe në këtë mënyrë, Atletico do të bëjë pa këta dy futbollistë.

Probleme që në start për trajneri Diego Simeone, pasi të dy i llogarit në grupin kryesor. Sezoni i ri do të jetë krejtësisht i veçantë, pasi klubet do të duhet të bashkëjetojnë me rregullat e reja të COVID-19.

.

Të Ngjajshme

Goli i parë me Lazio, Muriqi përgëzohet nga Immobile: Grande Vedat!

admin

VIDEO: E PABESUESHME! Çfarë ka humbur Origi!

admin

VIDEO: E pabesueshme, Barcelona humb një penallti tjetër

admin

Leave a Comment