Prokuroria konfirmon: E dinimi që kamioni me 1.3 tonë kokainë kaloi nga Shkodra

Pas kapjes së 1.3 ton kokainë në Maqedoni, Prokuroria shqiptare konfirmoi se ka qenë në dijeni të kalimit të kamionit në territorin shqiptar.

Burime të prokurorisë për ‘Ora Neës’: SPAK ka qenë në dijeni dhe pjesë e hetimit

Prokuroria: Ngarkesa kaloi tranzit në Shqiperi, nuk ka lidhje me vendin tonë

Prokuroria: Kalimi i kontrolluar i ngarkesës me kokainë, pjesë e hetimit për të zbardhur rrjetin e trafikut

Burimet thonë se prokuroria shqiptare ka bashkëpunuar me autoritetet e huaja për hetimin e kokainës

Sipas grupit te hetimit, kamioni me kokainë ka hyrë në Shkodër nga Mali i Zi dhe ka dalë në Pogradec drejt Maqedonisë së Veriut

Sipas prokurorisë, destinacioni i drogës ka qenë në Maqedoni, nuk ka shqiptarë të implikuar.

Të ngjajshme

Kush janë dy policët e dyshuar për ryshfet, sot dalin para gjykatës

shprehja

​Mish derri dhe peshku në mënyrë ilegale, arrestohet tre persona

shprehja

Tentim vrasje në Prishtinë

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë