23.6 C
Skopje
June 16, 2019
Informacione Vendi

Prokurorja Ruskovska: Po zhvillohen hetime paralele për funksionarë aktual

Tact

Shefja e Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korupsionit, Vilma Ruskovska ka shpalosur sekrete se për momentin po zhvillohen paralelisht hetime për disa funksionarë aktual.

Po zhvillohen disa hetime dhe procedura parahetimore për funksionarë aktual, mirëpo nuk guxoj të zbuloj më shumë sepse të njëjtat janë sekret, ka thënë Ruskovska, e cila shtoi se lëndët janë për krim ekonomik dhe korrupsion./Alsat

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Përgjimet e “El Cheka”-s, Dega e BDI Dollogozhdë: Akoma më fuqishëm qëndrojmë pas Ahmetit

shprehja

A u arratis duke u fshehur në bagazhin e makinës, flet Gruevski nga Budapesti

shprehja

Sot vendoset fati i Qeverisë së Zaevit, ja skenaret?

shprehja