Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
Promovimi dhe mbështetja e kulturës boshnjake, komuniteti boshnjak i ndanë mirënjohje Azem Sadikit – Portali Shprehja
Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245

Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
February 3, 2023
Portali Shprehja

Promovimi dhe mbështetja e kulturës boshnjake, komuniteti boshnjak i ndanë mirënjohje Azem Sadikit

Kryetari i Komunës së Studeniçanit Azem Sadiki i ftuar nga organizata për kulturë “Nafaka” ka marrë pjesë në manifestimin kulturor kushtuar gjenocidit në Srebrenicë, që u mbajt të enjten në Shkollën Fillore “Alija Abdoviq në Batincë”.

Me këtë rast për kontributin e dhënë në promovimin e kulturës, traditës dhe mbështetjen e komunitetit boshnjak në Komunën e Studeniçanit, organizatorët i kanë ndarë mirënjohje të veçantë z.Sadiki.

Të kujtojmë se para disa javësh Komuna e Studeniçanit ka përfunduar edhe ndërtimi i objektit të shkollës tërësisht të re fillore për komunitetin boshnjak në lagjen Lubosh në fshatin Batincë.

Të Ngjajshme

Mbrojtësi 29-vjeçar mendon tërheqjen nga përfaqësuesja

“Poligraf”: Promocion propagandistik i Milloshoskit, botohet lajm i vjetër sikur të jetë i ri

Premier Liga, shpenzimet 40% më të larta se rekordi i mëparshëm

Leave a Comment