4 C
Skopje
February 10, 2019
Tech

Pronari vdes bashkë me fjalëkalimin, klientët humbin miliona

Vejusha e të ndjerit Gerald Cotten tha për Gjykatën e Lartë të Nova Skotias, në Kanada, që ajo e pranon se kompania Quadriga i detyrohet klientëve rreth 190 milionë dollarë, por ajo nuk e hap dot llogarinë e të shoqit.

Për këtë arsye, gjykata i ka dhënë kompanisë mbrojtje nga paditë e klientëve të revoltuar, për të paktën 30 ditë, me shpresën se do të gjejnë fjalëkalimin.

Laptopi që përdorte pronari i është dërguar një kompanie të specializuar, por ende nuk e ka hapur dot, pasi i ndjeri kishte përdorur sisteme shumë të forta sigurie.

 


Top Channel

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

“Tokio 2020”, me medalje të prodhuara nga riciklimi i celularëve

shprehja

Gjermania kufizon “Facebook”-un për mbledhjen e të dhënave

shprehja

Edicioni i 7 i “ICT Awards”, mundësi për talentet e teknologjisë dhe informacionit

shprehja