Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
Propozimi i Kanye West që tërboi Trump-n – Portali Shprehja
Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245

Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
February 3, 2023
Portali Shprehja

Propozimi i Kanye West që tërboi Trump-n

Reperi amerikan Kanye West njoftoi se i kishte thënë ish-presidentit Donald Trump se do të ishte një kandidat i madh – të bëhej zëvendëspresident i tij në vitin 2024, gjë që e bëri ish-presidentin amerikan të zemëruar.

Reperi i njohur tani si Ye pretendon se i tha ish-presidentit se donte që Trump të kandidonte për zëvendëspresident në Shtëpisë së Bardhë të udhëhequr nga Kanye për president gjatë një takimi të nxehtë në pronën e Trump në Mar-a-Lago në Palm Beach, Florida.

“Mendoj se Trump ishte i mërzitur që i kërkova të ishte zëvendësi im”, tha Kanye në një video të postuar në llogarinë e tij të rikthyer së fundmi në Twitter.

“Kjo e kapi atë në befasi.”

Trump e ka bërë të qartë se ai nuk do të mbështesë askënd përveç vetes në zgjedhjet presidenciale të vitit 2024.

“Trump në fakt filloi të më bërtiste në tavolinë duke më thënë se do të humbisja”, vazhdoi Kanye. Reperi i tha Trump-it që të qetësohej: “Unë i thashë “Stop, stop, stop Trump, ju po flisni me Ye”.

Si West ashtu edhe Trump u kthyen së fundmi në Twitter nga pronari i ri i platformës, miliarderi Elon Musk.

Nëse West kandidon në 2024, mund të jetë një provë e miqësisë së dy burrave dhe aleancës politike të së djathtës ekstreme. Reputacioni i West ka qenë në rënie kohët e fundit, veçanërisht pasi ai bëri një sërë deklaratash antisemite duke pretenduar se një kabal hebre kontrollon biznesin e muzikës dhe median.

Reperi është larguar nga Adidas dhe marka të tjera të njohura, dhe prodhuesi gjerman i atleteve tani po heton raportet për sjelljet e tij të pahijshme seksuale të lidhura me biznesin.

Trump njoftoi zyrtarisht një fushatë rikthimi në 2024 javën e kaluar, vetëm disa ditë pasi republikanët dolën më keq nga sa pritej në zgjedhjet afatmesme.

Të Ngjajshme

Newsweek: Oferta amerikane për Putinin, 20% të territorit të Ukrainës

admin

Një ditë duke shikuar pavijonin e psikiatrisë të quajtur Parlamenti i Serbisë

admin

Zëri i Amerikës: Rama shmang interpelancën pa asnjë arsye, vazhdon të mos japë shpjegime për skandalin

admin

Leave a Comment