July 27, 2021
Portali Shprehja

Propozimligji i shtetësisë, të enjten në rend dite në Kuvend

Propozim-Ligji për shtetësi është vendosur si pikë e rendit të ditës në seancën plenare të Kuvendit për ditën e enjte. Drafti i Qeverisë i propozuar me ylli Evropian është vendosur si pikë e 7, ndërsa opozita shqiptare pret që përveç miratimit të nevojës në këtë seancë, javën që pason, para se Kuvendi të shkon në pushim vjetor, propozimi të kalon fazën e amendamenteve dhe të vendoset për miratim.

.

Të Ngjajshme

Në “Tabanoc”, për hyrje në vend pritet rreth 30 minuta

admin

Shkupjani arrestohet në Strugë, kapet me drogë

admin

Rezoluta e VMRO-së për negociatat me Bullgarinë do të miratohet me emrin e ri kushtetues

admin

Leave a Comment