January 23, 2021
Portali Shprehja

Protesta në Tetovë dhe Shkup kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike

Në Tetovë dhe Shkup po protestohet sërish kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike. Më herët gjatë ditës u protestua edhe në Gostivarr. Protestuesit kërkojnë që institucionet të tërheqin vendimin për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Deri sa ta arrijnë këtë, ata thonë se protestat nuk do të ndalojnë. Një ndër kërkesat është edhe shpërbërja e Komisionit Rregullator të Energjetikës.

Të Ngjajshme

ASH-AAA: “Shtetësia.mk” është e sigurt dhe e suksesshme

admin

Një burrë u gjet i vdekur në ujërat e Pçinja afër Katlanovës

admin

Dislokimi i kazinove, akoma asnjë zgjidhje nga pushteti

admin

Leave a Comment