15.1 C
Skopje
June 19, 2019
Informacione

Protestë masive kundër Ivanovit (VIDEO)

Tact

Presidenti Gjorgje Ivanov ka befasuar me deklaratën se do të falen krimet e politikanëve, mes tjerash ata që janë në hetim, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan i cili është duke vuajtur dënimin me burg.

Pas deklaratës së Ivanovit kanë reaguar shoqatat dhe ambasadat ndërkombëtare.

Por se edhe vetë njerëit kanë dalë në rrugë e kanë mbuluar sheshin përpara presidencës.

Njerëzve iu është bashkuar edhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaevi.

Policia ka formuar kordon policor me qëllim për të mos i lejuar protestuesit të hyjnë brenda në objekt.

Artikuj të ngajshëm

Peticion online për ndërprerjen e privilegjeve të funksionarëve

shprehja

Zaevi vazhdon të jetë optimist për datën për fillimin e bisedimeve me BE-në

shprehja

Lajçak: BE duhet ta mbajë premtimin për Maqedoninë e Veriut

shprehja