22.1 C
Skopje
August 25, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Protestojnë punëtorët e burgut të Dubravës, kërkojnë rritje të pagave

Të pakënaqur me koeficientin e pagave janë shprehur edhe punëtorët e Qendrës Korrektuese në Dubravë, shkruan lajmi.net.

Përmes një njoftimi për medie, sindikalistët e Shërbimit Korrektues kanë paralajmëruar se sot do ta mbajnë një protestë, përmes së cilës do të kërkojnë që koeficienti i pagave të tyre të lëvizë nga 1.85 në 2.2.

Protesta është paralajmëruar që të fillojë në ora 08:00 para Drejtorisë dhe pritet të përfundojë te “Porta Zero” në orën 09:00. /Lajmi.net/

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Thaçi-Dragusha: Kurti s’ka guxim të kandidojë për kryeministër, po i përkulet e vardiset LDK-së

shprehja

Kaos i madh në rrugën Prishtinë -Pejë, 10 aksidente e shumë të lënduar

shprehja

Haradinaj takon Zaevin, e quan mik të mirë

shprehja