June 23, 2021
Portali Shprehja

Protokollet e Kovidit, muzikantët nesër protestojnë para Qeverisë

Nesër në mesditë, muzikantët do të hidhen në protestë para Qeverisë. Pjesa më e madhe e artistëve të estradës, nuk pajtohem me vendimin që muzikë të gjallë të ketë vetëm nëpër dasma dhe jo në kafene apo lokale të tjera. Përveç kësaj, Qeveria kërkon që muzikantë nuk guxon të performojë apo të këndojë, vetëm nëse është anëtar i ndonjë nga shoqërive të artistëve në vend. Sa i përket protokolleve të punës së dasmave, muzikantët vlerësojnë se janë të mira, por sa do të respektohen, mbetet të shihet në aheng.

https://www.youtube.com/watch?v=sQh2w1jhF10&feature=youtu.be

.

Të Ngjajshme

Bekteshi: Shtrenjtimi i derivateve nuk është rritje e akcizës, por shërben për të mbrojtur ambientin

admin

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

admin

Dasmat dhe ahengjet tjera në ambiente të mbyllura, Bekteshi: Kjo nuk varet vetëm nga Ministria  e Ekonomisë

admin

Leave a Comment