June 22, 2021
Portali Shprehja

PS shkarkon Metën me 104 vota pro, tani vendos Gjykata Kushtetuese – Iliria News Agency

Kuvendi ka shkarkuar me 104 vota pro Presidentin Ilir Meta. Ndërkohë kundër shkarkimit të tij, kanë votuar 7 deputë dhe 3 abstenim.

Pak më parë me 104 vota pro u votua dhe raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës. Në votim kanë marrë pjesë 114 deputetë.

Në Kuvend nuk ishin të pranishëm Ministrja Olta Xhaçka, Fidel Ylli, Korab Lita, Rudina Hajdari Amra Borova dhe Agron Kapllanaj.

Vendimi do i dërgohet Gjykatës Kushtetuese, të cilës i mbetet të thotë fjalën e fundit për këtë kërkesë.

Të Ngjajshme

Ambasadori amerikan kthehet në Rusi këtë javë – Iliria News Agency

admin

Rikthehen terminet për viza në Ambasadën e Gjermanisë – Iliria News Agency

admin

Italia heq maskat në ambientet e hapura nga 28 qershori – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment