June 3, 2023
Portali Shprehja

PSG “hipotekon” titullin me një super Mbappe (Video)

Paris Saint-Germain ka mundur 2-1 Auxerre në transfertë në javën e 36-të të Ligue 1 dhe ka hipotekuar titullin e radhës në kampionat.

Kur kanë mbetur edhe dy javë nga fundi i kampionatit, parisienët kryesojnëme një avantazh prej gjashtë pikësh ndaj Lens-it të vendit të dytë, por kanë një diferencë golash shumë të mirë se ndjekësit.

AUXERRE-PSG – 0-1 – VIDEO

Protagonisti i 45 minutave të para të ndeshjes që po luhet në Stade de l’Abbe-Deschamps ka qenë Kylian Mbappe.

Sulmuesi francez ka qenë autor i një dygolëshi në harkun e dy minutave.

AUXERRE-PSG – 0-2 – VIDEO

Në minutën e gjashtë ka zhbllokuar ndeshjen me një gjuajtje të pakapshme brenda zonës së rreptësisë dhe në të 8-ën ka tundur përsëri rrjetën me një goditje spektakolare nga limitet e zonës së rreptësisë.

28 gola për Mbappe në këtë sezon të Ligue 1.

Miqtë kanë shënuar edhe golin e tretë në minutën e 93-të me Kylian Mbappe, por goli është anuluar për pozicion jashtë loje pas ndërhyrjes së VAR.

.

Të Ngjajshme

Inter: goditje surprizë, Marotta e merr nga Real Madrid

admin

VAR dhe Fernandes kthejnë United në lojë, tifozët e City-t godasin Lindelof-in (Video)

admin

Çmenduria e tifozit, 600 kilometra për të parë skuadrën e zemrës të kualifikohet në Evropë

admin

Leave a Comment