January 21, 2021
Portali Shprehja

PSG përgatitet për debutimin sezonal: mungojnë 7 titullarë për faj të Covid-19, debuton Xavi Simons?

PSG do të luajë ditën e enjte ndaj Lens dhe do të debutojë në Ligue 1 për sezonin 2020-21, por halli i Thomas Thuchel ka të bëjë me mungesat e mëdha dhe big në sajë të Covid-19!

Në fakt, nëse bëhet një listë, lojtarët që do të mungojnë janë plot 8, nga të cilët 7 janë titullarë te kampionët e Francës! Ata u infektuan gjatë pushimeve pas finales së Champions League përballë Bayern Munich.

-Sergio Rico

-Keylor Navas

-Kylian Mbappé

-Neymar

-Mauro Icardi

-Leandro Paredes

-Ángel Di María

-Marquinhos

.

Të Ngjajshme

VIDEO: Ekipi i kategorisë së tretë befason Real-in

admin

RONALDO SHKRUAN HISTORINË! Juventusi fiton Superkupën e Italisë, Pirlo i merr trofeun mikut Gattuso (VIDEO)

admin

United përmbys Fulham, Pogba e kthen në krye me një gol të çmendur!

admin

Leave a Comment