April 2, 2023
Portali Shprehja

PSG shënon me Soler, Brest kundërpërgjigjet me super gol (Pamjet)

Paris Saint-Germain është kthyer në fushë për javën e 27-të të kampionatit francez pas zhgënjimit të pësuar në Champions League në mesjavë kundër Bayern Munich.

Kampionët në fuqi të Ligue 1 duan ta harrojnë sa më shpejt zhgënjimin e radhës në Europë dhe të përforcojë vendin e parë në renditjen e kampionatit.

BREST-PSG 0-1 – VIDEO

Ndeshja që po zhvillohet në Brest është zhbllokuar në minutën e 37-të. Kanë qenë parisienët që kanë kaluar në avantazh me Soler. Ky i fundit ka gjetur rrjetën pas pritjes së bërë nga portieri ndaj një predhe të Mbappe.

Megjithatë, festa e miqve nuk ka zgjatur shumë. Në fakt, Brest ka arritur të reagojë pas vetëm shtatë minutash. Honorat ka barazuar për vendasit me një finalizim shumë të bukur, i ndihmuar edhe nga pakujdesia e mbrojtjes së PSG-së.

BREST-PSG 1-1 – VIDEO

.

Të Ngjajshme

Donadoni këshillon Leao-n: “Ja çfarë i mungon për të qenë kampion”

admin

“Nuk mund të ndodhë”, Klopp: Nuk di si ta shpjegoj atë që ka ndodhur

admin

Elche-Barça 0-1 pas 45′, akush si Lewandowski në La Liga (Pamjet)

admin

Leave a Comment