October 4, 2023
Portali Shprehja

PSG tenton goditjen e madhe sulmuese: sfidon Bayern dhe Man United!

PSG është e interesuar për sulmuesin e Eintracht Frankfurt dhe francezin Randal Kolo Muani (24), sipas një raporti nga Le Parisien dhe L’Equipe. Manchester United dhe Bayern Munich thuhet gjithashtu se janë në garë për të nënshkruar me sulmuesin e kërkuar 24-vjeçar.

Kampionët e Ligue 1 janë në merkato për një sulmues të gjithanshëm, i cili do të ishte në gjendje të luante si një sulmues jashtë dhe jashtë ose në krahun e djathtë. Les Parisiens më parë dështoi në ndjekjen e Marcus Thuram, i cili i është bashkuar Interit, dhe tani kanë vendosur synimet e tyre për ta bërë nënshkrimin e Kolo Muanit një prioritet.

PSG gjithashtu ka monitoruar Harry Kane dhe Victor Osimhen. Megjithatë, sulmuesi i Tottenham ose do të qëndrojë në Londrën Veriore ose do të largohet për në Bayern Munich, ndërsa do të duhen 180 milionë euro për çmimin e ndërkombëtarit nigerian nga Napoli.

Le Parisien raporton se presidenti i PSG-së Nasser Al-Khelaifi, këshilltari sportiv Luís Campos dhe Kylian Mbappé (24) do ta mirëpritnin Kolo Muanin me krahë hapur. Ish-sulmuesi i Nantes mishëron atë që Les Parisiens po kërkon në treg: një lojtar i ri francez me një potencial shumë të lartë dhe që u rrit në zonën e Parisit të Madh.

Kolo Muani është i lidhur me Eintracht me një kontratë që skadon në vitin 2027. Klubi i Bundesligës thuhet se dëshiron ta bëjë Kolo Muanin shitjen e tyre rekord, duke kaluar 63 milionë euro nga Real Madridi për të nënshkruar me Luka Jovic në 2019.

L’Équipe beson se Kolo Muani do të ishte i hapur për të dëgjuar fushën e projektit sportiv të PSG-së. Kjo është bërë e qartë kohët e fundit me nënshkrimin e afërt të menaxherit spanjoll Luis Enrique. Megjithatë, botimi francez kupton se sulmuesi i lindur në Bondy është shumë i interesuar të bëjë një kalim në Premier League.

.

Të Ngjajshme

Juventusi “e braktisi” pas shumë vitesh, shfaqet destinacioni i ri për Cuadrado

admin

“Chelsea është ekipi më i madh në Angli”

admin

Samuel Eto’o rrezikon burgun në Spanjë. Ja denoncimi që i bëri vajza e tij biologjike, që s’e pranoi kurrë

admin

1 comment

Leave a Comment