May 28, 2022
Portali Shprehja

PSZH, 70 mln euro për yllin e Milanit

Sipas asaj që raportohet nga “Gazzetta dello Sport”, klubi francez është i gatshëm t’i ofrojë Milanit 70 milionë euro për portugezin, kompletuar me një kontratë 6 milionë euro në sezon.

Tact Watches

Klubi italian është gati të thotë “jo” dhe të ngrejë murin, pasi e konsideron Leao-n një kapital mbi të cilin do të vërë bast edhe në vitet e ardhshme. Milani është gati të përmbushë kërkesat e Rafael Leao-s në lidhje me rinovimin e kontratës, pasi ka paraqitur ofertën e parë prej 4.5 milionë eurosh.

Në tryezë ka një ofertë prej 4.5 milionë euro në vit, deri më 2026. Kërkesa e agjentit Mendes është pak më e lartë, por do të gjendet një zgjidhje për ta mbyllur rinovimin.

Milani do të donte gjithashtu të merrte Renato Sançes, po ashtu të menaxhuar nga Mendes. Sapo të përfundojë transferimi i klubit te pronari i ri, ata do të tentojnë ta mbyllin marrëveshjen me mesfushorin portugez të Lille-s.

.

Të Ngjajshme

Borislavova: Do ta mbrojmë interesin bullgar deri në fund, çështja me Maqedoninë duhet diskutuar më konkretisht

admin

”Levica”: Inspektime për flamurin shqiptar në stadiume dhe përmendoren e Xhemë Gostivarit

admin

Arrestohen dy shpërndarës të drogës në Shkup

admin

Leave a Comment