June 5, 2023
Portali Shprehja

PTHP – Shkup: Hetim ndaj dy personave për armëmbajtje pa leje dhe municione

Prokuroria Themelore Publike Shkup ka lëshuar urdhër për zhvillimin e procedurës hetuese kundër dy personave të dyshuar për vepër penale – Prodhim, posedim, ndërmjetësim dhe tregtim të paautorizuar me armë apo lëndë shpërthyese nga neni 396 paragrafi 2 në lidhje me paragrafin 1 të Kodit Penal. .

Të dyshuarit të moshës 35 dhe 34 vjeç, më 16 maj, në një veturë BMW me targa të Shkupit përcjellë Klan M, në mënyrë të paligjshme kanë mbajtur një sasi të madhe armësh dhe municioni – tri pistoleta “Flamur i Kuq M57” me korniza përputhëse dhe 21 fishekë.

Arma dhe municioni janë gjetur gjatë kontrollit të veturës në rrugën Kiçevska, në një çantë para sediljes së pasagjerit. Prokurori publik kompetent i ka dorëzuar gjyqtarit të procedurës paraprake propozim për caktimin e masës së paraburgimit për dy të dyshuarit, duke vlerësuar se janë plotësuar bazat ligjore. /KlanMacedonia

Të Ngjajshme

26 vjet pas vdekjes së tij, Tupac merr një yll në Hollywood Walk of Fame

Shikoni çfarë i bënë amerikanët “Jugo” legjendar: Ekspozita e vitit 1997 është një hit i vërtetë

Burri pretendon se e klonoi të dashurën e tij me ndihmën e inteligjencës artificiale

Leave a Comment