May 28, 2022
Portali Shprehja

Publikohen imazhet e vrimës së zezë në galaktikë

Njohuritë për Universin pasurohen nga një zbulim i ri historik. Bëhet fjalë për imazhet e para të plota të vrimës së zezë në qendër të galaktikës sonë së Rrugës së Qumështit. Kjo është prova përfundimtare e ekzistencës së Shigjetarit A, “gjigantit supermasiv” më të afërt me ne, i zbuluar falë bashkëpunimit ndërkombëtar midis Teleskopit të Horizontit të Ngjarjeve, Institutit Kombëtar të Astrofizikës, Institutit Kombëtar të Fizikës Bërthamore dhe Universitetet Federico II të Napolit./Alsat.mk

Tact Watches

https://www.youtube.com/watch?v=WvdWomYViKI

.

Të Ngjajshme

”Levica”: Inspektime për flamurin shqiptar në stadiume dhe përmendoren e Xhemë Gostivarit

admin

Arrestohen dy shpërndarës të drogës në Shkup

admin

LSDM: Gjashtë nga shtatë të dyshuarit në “Parcela kriminale” janë në lidhje me VMRO-DPMNE-në dhe Mickoskin

admin

Leave a Comment