May 23, 2022
Portali Shprehja

Punëtori i një firme në Lipjan dyshohet se mori 11 mijë euro dhe nuk u kthye më në punë

Një person (menaxher i financave) në një firmë private ka raportuar se punëtori i firmës së tij gjatë shpërndarjes së mallit nga blerësit ka marr një shumë parash prej 11.000 euro dhe nuk është lajmëruar në punë.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 10:45 në rrugën “Sadik Shala”, në Lipjan.

Tact Watches

Siç thuhet në raport, nuk raportohet për të arrestuar.

“Ankuesi mashkull kosovar menaxher i financave në një firmë private, ka raportuar se i dyshuari mashkull  kosovar (punëtor i firmës), gjatë shpërndarjes së mallit nga blerësit ka marr një shumë parash prej 11.000 € dhe nuk është lajmëruar në punë. Nuk raportohet për të arrestuar. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport. /Telegrafi/

 

 

.

Të Ngjajshme

Tre të lënduar nga një aksident trafiku në magjistralen Suharekë – Prizren

admin

Një tjetër fëmijë humb jetën pasi ra në lumë, vdes 6-vjeçari në Dragash

admin

Mashtroi mërgimtarin përmes Facebook-ut duke ia marrë 750 euro, dënohet me 100 ditë burgim dhe 200 euro gjobë

admin

Leave a Comment