September 25, 2022
Portali Shprehja

Putin: Do të eksportojmë 30 milionë tonë drithë në 2022

Presidenti Vladimir Putin tha se Rusia do të eksportonte 30 milionë tonë drithë gjatë vitit 2022. Ai tha gjithashtu do të ishte i gatshëm të rriste këtë vëllim në 50 milionë tonë.

Presidenti rus Vladimir Putin dhe presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan po planifikojnë të takohen në Samarkand, Uzbekistan, javën e ardhshme dhe ka të ngjarë të diskutojnë marrëveshjen e grurit.

“Diskutimi për marrëveshjen e grurit është thelbësor. Ne po planifikojmë që takimi të zhvillohet në Samarkand”, tha zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov në një konferencë për shtyp të premten,” tha ai.

.

Të Ngjajshme

Automjeti i shefit të Shtatmadhorisë Vasko Gjurçinovski përfshihet nga flakët ndërsa ishte në lëvizje, nuk ka të lënduar

admin

Studimi: Të shikuarit TV me fëmijën mund të ndihmojë zhvillimin e tij njohës

Ekspertët në Shqipëri për sulmet kibernetike nga Irani: Është një luftë e pashpallur

Leave a Comment