11 C
Skopje
October 21, 2018
Informacione Vendi

Putin ka dërguar diplomatë për të rrënuar marrëveshjen për emrin, ja kush akuzon (VIDEO)

Kryetari i Partisë Liberal – Demokrate të Serbisë, Çedomir Jovanoviq në një intervistë për “Makfax” ka theksuar se ka ndikim rus në Balllkan.

Sipas tij, presidenti rus Vlladimir Putin ka dërguar diplomatët e tij në Athinë që ta blejnë të djathtën ekstreme me qëllim të rrënimit të marrëveshjes së Prespës të arritur midis palës greke dhe maqedonase për zgjidhjen e kontestit të emrit të Maqedonisë.

.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Deputetët e OBRM-PDUKM-së të cilët votuan në Kuvend, janë nën mbrojtje policore

shprehja

Prokuroria kërkon një muaj paraburgim për zv/ministrin Cena dhe dy të tjerët për marrje ryshfeti

shprehja

Aleksandrova: Vështirë e përjetova përjashtimin nga OBRM-PDUKM

shprehja