June 27, 2022
Portali Shprehja

Putin: SHBA sillet sikur është dërguar nga Zoti në Tokë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin tha se SHBA-të sillen sikur janë “të dërguara nga Zoti në Tokë me interesat e tyre të shenjta” në një fjalim luftarak të mbajtur në Forumin Ekonomik Ndërkombëtar në Shën Petersburg të premten, raporton Sky News.

Tact Watches

Ai u zotua se asgjë nuk do të jetë si dikur në politikën globale dhe akuzoi SHBA-në se i trajton vendet e tjera si “koloni”.

Vladimir Putin hodhi poshtë përpjekjet e Perëndimit për të shtypur vendin e tij me sanksione “budallaqe” që përbënin një “Blitzkrieg” ekonomik.

.

Të Ngjajshme

Golden Stejt, nga 450 mln shkon në 5.5 miliardë dollar!

Medison Kejs, anulon pjesëmarrjen në Uimbëlldon

Punonjësit e parkut zoologjik në Greqi vrasin shimpanzen, qytetarët paralajmërojnë protesta

Leave a Comment