October 2, 2022
Portali Shprehja

Qatip Osmani, rikthehet në pankinën e Shkëndijës?

Qatip Osmani do të emërohet sërish në krye të stafit teknik të Shkendijës. Pas ndarjes me Artim Shaqirin, trajneri Osmani pritet së shpejti të promovohet si trajneri i ri i klubit kuqezi.

Deri më tani në karrierën e tij si trajner, Qatip Osmani ka tre tituj kampion me Shkëndijën, nga viti 2011, 2018 dhe 2019, si dhe një trofe në Kupën e Maqedonisë.

Paraprakisht, Osmani ka drejtuar skuadrën kuqezi nga Tetova në periudhën prej vitit 2010 e deri më 2012, si dhe nga viti 2017 e deri në vitin 2020.

.

Të Ngjajshme

Japonia, Australia dhe SHBA-ja dënojnë stërvitjet e Kinës pranë Tajvanit

Gjendet trupi i 22 vjeçarit nga Kumanova

Shqipëri/ Energji në kohë krize nga termocentrale lundruese

Leave a Comment