January 28, 2022
Portali Shprehja

Qeveria e re/ BDI dhe LSDM ndryshojnë resore, ja detajet

Ministria e Arsimit do t’i takojë BDI-së, ndërsa në krye të saj pritet të emërohet ministri aktual i shoqërisë informatike dhe administratës, Jeton Shaqiri, emri i të cilit lakohej si ministër i Bujqësisë, merr vesh gazeta LAJM.

Jozrytarisht, mësohet se Ministria e Bujqësisë do të kthehet tek LSDM-ja dhe nuk përjashtohet mundësia që e njëjta të drejtohet, nga zëvendësiministri aktual i këtij resori, Trajan Dimovski.

Tact Watches

Ndërrimi i ministrive vjen pas marrëveshjes Zaev-Gashi që “Alternativa” ta merr ministrinë e shoqërisë informatike dhe administratës, kurse nga LSDM-ja paralajmëruan se Mila Carovoska, nuk do të jetë pjesë e qeverisë së re.

Të Ngjajshme

Nga 1 shkurti do të rikthehet transporti publik në Kumanovë

admin

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

admin

Alsat: BDI-ja e harroi në burg Rexhail Qerimin!

admin

Leave a Comment