5.1 C
Skopje
December 11, 2019
Informacione Vendi

Qeveria teknike, Mickoski: Ende skemi vendosur për ministrat

VMRO DPMNE-ja, partia të cilës në Qeverinë teknike i takon posti i ministrit të brendshëm akoma nuk ka vendosur se kush do të udhëheqë me këtë dikaster dhe me ministritë tjera. Qeveria teknike pritet të nis punën më 3 janar. Kreu i VMRO-së Hristian Mickoski tha për Alsat se propozimet për ministrat dhe zëvendës- ministrat teknik do të zbardhen në gjysmën e dytë të dhjetorit.

Artikuj të ngajshëm

Para 3 ditësh u takua me politikanë kosovarë, Gjuriq nuk ndalet: E quan UÇK-në terroriste, përmend Thaçin e Veselin

shprehja

BDI-ja diskuton dokumentet strategjike programore në prag të kongresit

shprehja

Grubi: Absurde është të diskutosh me tre maqedonas të drejtën e dhënë nga Zoti për të folur shqip

shprehja